پروتکل‌های اعزام به مأموریت خبرنگاران رسانه‌ها پیگیری شود

تیر 8, 1400

سخنگوی دولت گفت: تجدید نظر و سیاست‌گذاری در زمینه پروتکل‌های اعزام خبرنگاران به ماموریت باید با جدیت مورد پیگیری نهادهای صنفی قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، علی ربیعی سخنگوی دولت در مراسم بزرگداشت زنده‌یاد مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی، خبرنگاران حوزه محیط زیست خبرگزاری‌های ایسنا و ایرنا که در حادثه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران در استان آذربایجانغربی جان باخت، با بیان اینکه هیچ وقت حضوری اینگونه تلخ در جمع بچه‌های ایسنا را انتظار نداشتم، اظهار کرد: مطمئنم این حادثه تلخ باید پیام‌آور در چند حوزه شود و قطعاً تجدید نظر و سیاست‌گذاری در زمینه پروتکل‌های اعزام خبرنگاران به مأموریت باید با جدیت مورد پیگیری نهادهای صنفی قرار بگیرد.

وی با اشاره به سختی فعالیت خبرنگاران گفت: اهالی رسانه همواره شرایط و سختی کار دارند؛ امروز مهشاد و ریحانه جانشان را دادند اما بچه‌های رسانه‌ای مدت‌ها است با همه سختی‌ها از روح و روانشان مایه می‌گذارند.

سخنگوی دولت همچنین به ۱۷ هزار تلفات جاده‌ای در سال ۹۸ اشاره و خاطر نشان کرد امروز نیازمند آموزش و فرهنگ‌سازی و نظارت بیشتر و نوسازی وسایل نقلیه هستیم و خون این دو عزیز باید موجب سیاستگذاری‌های مطلوب جاده‌ای شود. باید تا روز آخری که در مسند کار هستیم دنبال مهیا کردن شرایطی باشیم تا شاهد از دست دادن‌های کمتری باشیم.

ربیعی با بیان اینکه می‌دانم پدر و مادر مهشاد کریمی سختی‌های بسیاری را تحمل می‌کنند، اظهار کرد: با مرگ انسان‌ها، فقط یک تن زیر خاک نمی‌رود، بلکه بسیاری از خاطرات هستند که زیر خاک می‌روند. امروز جمع شده‌ایم تا به خانواده از دست‌رفتگان تسلیت بگوییم.

وی تصریح کرد: با داغداران سانحه واژگونی اتوبوس خبرنگاران ابراز همدردی و ادای احترام می‌کنیم و برای هر نقصان متصوری عذرخواهی و پوزش می‌طلبیم.

سخنگوی دولت در پایان گفت: مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی برای زندگی و زیست بهتر مردم می‌نوشتند؛ آنها برای گل‌ها و حیوانات و هر چه که بوی زندگی می‌داد، می‌نوشتند و قطعاً اثر وجودی‌شان بر زندگی همه ما باقیست و روح آن عزیزان با فاطمه زهرا (س) محشور است.

مشاهده خبر از مهر نیوز

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *