پسکوف: برای دفاع از روسیه، هر کاری می کنیم

سخنگوی کاخ کرملین می گوید که پوتین در دفاع از تمامیت ارضی روسیه از اتخاذ تصمیم های دشوار ابایی ندارد اما فعلاً ترجیح می دهیم درباره سناریوهای بد صحبت نکنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین در پاسخ به سوالی مبنی بر آمادگی روسیه برای آتش گشودن به روی نیروهای ناتو در صورت انجام اقدامات تحریک آمیز گفت: بیایید از صحبت کردن درباره چنین سناریوهایی پرهیز کنیم. خدایی نکرده، حرف هایمان گاهی اوقات حقیقت پیدا می کنند. بنابراین فکر کردن یا صحبت کردن درباره این موضوعات هم کار اشتباهی است.

پسکوف در ادامه افزود: اما همه ما روس ها می دانیم که رئیس جمهورمان (ولادیمیر پوتین) همیشه آماده است تا هرآنچه را که برای دفاع از کشور لازم است انجام دهد.

وی با اشاره به اقدام ناوشکن انگلیسی مبنی بر ورود به آب های کریمه، گفت که دولت روسیه به انگیزه های پشت پرده دولت لندن واقف است. پسکوف در این باره افزود: این یک اقدام تحریک آمیز، عامدانه و از پیش طراحی شده بود.

این در حالی است که روز گذشته، همزمان با آغاز رزمایش اوکراین، آمریکا و ناتو در دریای سیاه، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در نهادهای بین المللی مستقر در وین، درباره عبور از خطوط قرمز مسکو هشدار داد.

دوم تیر ماه سال جاری یک فروند رزمناو روسی به سوی ناو انگلیسی «دیفندر» در دریای سیاه تیراندازی کرد. مسکو تأکید کرد که این ناو وارد آب های سرزمینی روسیه شده بود.

این در حالیست که یک فروند جنگنده متعلق به نیروی هوایی انگلیس هم روز دوشنبه بر فراز گروهی از کشتی‌های روسی که در حال انجام رزمایشی در دریای مدیترانه بودند، پرواز کرد.

مشاهده خبر از مهر نیوز

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *