پیگیر اجرای فاز دوم طرح جامع گمرک پرویزخان هستیم

اردیبهشت 15, 1401

ناظر گمرکات استان کرمانشاه از پیگیری برای اجرای فاز دوم طرح جامع گمرک پرویزخان خبر داد.

بختیار رحمانی‌پور در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به بهره‌برداری از بخش عمده فاز اول طرح جامع مرز پرویزخان، اظهار کرد: اکنون پیگیر هستیم فاز دوم این طرح نیز تامین اعتبار شود.

وی ادامه داد: فعلا در حال برآورد اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح هستیم و امیدواریم بتوانیم موضوع را نیز در سفر رئیس جمهور به استان مطرح کنیم.

به گفته این مسئول، فاز دوم طرح جامع گمرک پرویزخان نیز مانند فاز اول توسط گمرک ایران انجام خواهد شد.

مدیرکل گمرک کرمانشاه از اهمیت اجرای فاز دوم طرح جامع گمرک پرویزخان یاد کرد و افزود: اگر این فاز انجام نشود، کارهایی که در فاز اول برای ساماندهی محوطه مرز پرویزخان انجام شده نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت، زیرا حجم ترد کامیون‌ها بالاست و عبور آنها از محوطه خاکی و ورود به محوطه ساماندهی شده در فاز اول، باعث آسیب به این قسمت خواهد شد.

رحمانی‌پور از وسعت حدود 40 هکتاری محوطه مرز پرویزخان یاد کرد که برای فاز اول ساماندهی 14 هکتار از آن تعریف شده بود و برای فاز دوم نیز باید حداقل 20 هکتار ساماندهی شود.

وی هدف از اجرای طرح جامع را بهبود وضعیت محدوده تخلیه و بارگیری کامیون‌ها دانست که باعث می‌شود روند صادرات  تسریع شود.

ناظر گمرکات استان کرمانشاه از تردد روزانه هزار کامیون صادراتی و ترانزیتی از مرز پرویزخان خبر داد و تاکید کرد: پرویزخان یکی از مرزهای مهم صادراتی استان محسوب می‌شود که بهبود زیرساخت‌های آن برای ارائه خدمات بهتر به صادرکنندگان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

فاز اول ساماندهی طرح جامع گمرک پرویزخان اواخر سال 1397 آغاز شد و اگرچه روند کندی داشت، اما در نیمه دوم سال گذشته به بهره‌برداری رسید.

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *