کارنامه موفق گمرک در تجارت جهانی و اعمال سیاست‌های بازرگانی کشور

استاندار خراسان جنوبی گفت: گمرکات ایران نیز به عنوان مرزبان اقتصادی کشور، در نقش اولین و مهم‌ترین مجری مقررات تجارت جهانی، سهم بسزایی در اِعمال سیاست‌های بازرگانی کشور ایفا می‌کند.

حمید ملانوری، استاندار خراسان جنوبی به مناسبت روز جهانی گمرک، پیامی صادر کرد.

به گزارش ایسنا، متن پیام بدین شرح است:

به نام خدا

شرایط نوین تجارت جهانی و مسائل اقتصاد بین‌الملل، جایگاه ویژه‌ای در توسعه و پیشرفت ممالک دنیا دارند، هر روز میلیاردها دلار کالا و خدمات بین کشورهای جهان مبادله می‌شوند و ملت‌ها از طریق شبکه‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی به یکدیگر پیوند می‌خورند، و روزبه‌روز نقش تجارت و اهمیت آن در مجموعه‌ اقتصاد ملی کشورها، بیش از پیش آشکار می‌گردد.

در این میان گمرکات ایران نیز به عنوان مرزبان اقتصادی کشور، در نقشِ اولین و مهم‌ترین مجری مقررات تجارت جهانی، سهم بسزایی در اِعمال سیاست‌های بازرگانی کشور ایفا می‌نماید، بدون تردید گمرک ایران توانسته با تکیه بر دانش و مهارت نیروی انسانی متخصص و بکارگیری فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطاتی، کارنامه موفقی در حرکت به سمت توسعه صادرات داشته باشد.

مرور کارنامه عملکردی گمرکات کشور به ویژه در خراسان جنوبی – با رشد 28 درصدی به لحاظ ارزش و افزایش 48 درصدی از نظر وزن کالاهای صادراتی کشور به افغانستان- از ابتدای سال 99  گواهی بر این واقعیت است که گمرک در حفظ و حراست از مرزهای اقتصادی کشور، حمایت از تولیدات داخلی، مبارزه با قاچاق کالا و ارز، نظارت بر ترانزیت کالا، کنترل ارز و در مجموع رفاه عمومی، خدمات قابل توجهی را به همه مردم و به ویژه فعالان اقتصادی در حوزه صادرات و واردات ارائه می‌کند.

اینجانب، روز جهانی گمرک را به زحمتکشان این عرصه که با درستکاری، شفافیت و تیزبینی در راه شکوفایی اقتصاد ایران اسلامی گام برمی دارند، تبریک عرض نموده، امیدوارم با تداوم همکاری و همفکری در مجموعه گمرکات خراسان جنوبی، شاهد توسعه هر چه بیشتر صادرات از مرزهای استان باشیم و از قِبَلِ رشد روزافزون صادرات کالا از مرزهای این دیار، در آینده ای نزدیک، توسعه همه جانبه و پایدار خراسان جنوبی را به دنیا اعلام نماییم.

از خداوند متعال می خواهم به همه ما در راه خدمتگزاری به نظام جمهوری اسلامی ایران و مردم شریف این سرزمین توفیق عطا فرماید.

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *