کاهش جدی آمار دپوی کالا در گمرکات خراسان رضوی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان‌ رضوی گفت: با ورود وزیر صنعت، معدن و تجارت به موضوع دپوی کالا در گمرکات و تصمیمات شورای هماهنگی امور اقتصادی در این زمینه، با کاهش جدی آمار دپوی کالا در گمرکات استان مواجه شدیم و طی دو ماه اخیر، حدود ۷۰۰۰ تن کالا از گمرکات استان ترخیص شد.

علی رسولیان در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص پیگیری برای خروج کالاهای دپوشده در گمرکات اظهار کرد: با ورود وزیر صنعت، معدن و تجارت به موضوع دپوی کالا در گمرکات و تصمیمات شورای هماهنگی امور اقتصادی در این زمینه، با کاهش جدی آمار دپوی کالا در گمرکات استان مواجه شدیم و طی دو ماه اخیر، حدود ۷۰۰۰ تن کالا از گمرکات استان ترخیص شد. متاسفانه آمار کالاهای دپو شده در گمرکات بنادر، بخشی‌ است که ما با آن مشکلاتی داریم.

وی بیان کرد: در حال حاضر کمیته‌ای با حضور وزارت صنعت، معدن و تجارت و گمرک تشکیل شده‌ که در هر پنجشنبه جلسه‌ای برگزار کرده و آمار کالاهای بنگاه‌های تولیدی را مورد بررسی و رصد قرار می‌دهند تا بنگاه‌های تولیدی با مشکل مواجه نشوند. برخی از بنگاه‌های اقتصادی نیز علیرغم اینکه مصوب شده‌ که می‌توانند با ارز اشخاص کالاهای خود را ترخیص کنند، متاسفانه در این خصوص تاخیر دارند.

رسولیان در خصوص تلاش برای رفع چالش‌های مرز دوغارون عنوان کرد: ما در زمینه مشکلات دوغارون، در حال طی کردن مسیر سامان‌دهی شده‌ هستیم و در این مسیر باید اقدامات متناسب با وضعیت انجام شود. در زمینه تداخل درب‌ها نیز مشکلاتی وجود داشت که خوشبختانه توانستیم این مشکل را حل کنیم. بحث دیگر این بود که پارکینگی خارج از گمرک ایجاد شود تا دپو و تداخل کامیون‌ها کاهش یابند و خوشختانه این اقدام نیز انجام و از شلوغی کاسته شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان‌ رضوی اضافه‌ کرد: ساعت کاری مرز دوغارون نیز حدودا پنج ساعت افزایش یافته‌ و تا حدود ۱۰ شب در حال فعالیت است. همچنین سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای حدود ۱۵ میلیارد تومان برای روشنایی و محوطه‌سازی در این خصوص تامین اعتبار کرده‌ است.

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *