کاهش ۳۴ درصدی ارزش واردات استان کرمان در ۸ ماه گذشته سال جاری

مدیرکل گمرکات استان کرمان گفت: میزان واردات استان کرمان در هشت ماه گذشته ۲۹ هزار و ۸۰۶ تن به ارزش بیش از ۲۱۳ میلیون دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۴۸ درصد و از نظر ارزشی ۳۴ درصد کاهش داشته است.

“محمدرضا قادر” در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آمار صادرات کل گمرکات استان کرمان در هشت ماهه سال جاری به وزن بیش از ۲۶۵ هزار تن و ارزش بیش از ۶۱۳ میلیون دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی سه درصد و از لحاظ ارزشی ۳۴ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: عمده اقلام صادراتی استان کرمان پسته و مغز پسته، مصنوعات مسی، خرمای خشک و تازه، شکر، کاشی و سرامیک و … بوده است.

قادر تصریح کرد: همچنین میزان واردات استان کرمان در هشت ماه گذشته ۲۹ هزار و ۸۰۶ تن به ارزش بیش از ۲۱۳ میلیون دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۴۸ درصد و از نظر ارزشی ۳۴ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل گمرکات استان کرمان بیان کرد: اجزاء و قطعات خودرو، اجزاء و قطعات مودم، لوازم صنعتی و برقی، سایر لوازم و ماشین آلات صنعت مکانیکی و … از جمله اقلام عمده وارداتی هشت ماهه امسال گمرکات استان کرمان بوده است.

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *