کاهش ۴۰ درصدی صادرات چهارمحال و بختیاری

مدیر گمرک چهارمحال و بختیاری به کاهش ۴۰ درصدی صادرات از استان نسبت به مشابه سال گذشته اشاره کرد و گفت: علت کاهش صادرات بسته بودن اکثر مرزها بوده که در خردادماه سال جاری، میزان صادرات تقریبا به روال عادی بازگشته است.

اسماعیل الله‌دادی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه، در ۳ ماهه ابتدای امسال، بیش از ۱۱ میلیون دلار صادرات از چهارمحال و بختیاری صورت گرفته است، اظهار کرد: عمده این اقلام شامل کاشی و سرامیک، موکت، لوازم خانگی، سیمان، مصنوعات فلزی و پلاستیکی و بادام بوده که ارزش وزنی این صادرات، ۲۲۱ هزار تن و  عمده صادرات به کشورهای عراق، افغانستان، امارات و ترکیه صورت گرفته است.

وی به کاهش ۴۰ درصدی صادرات از استان نسبت به مشابه سال گذشته اشاره کرد و افزود: میزان صادرات کاهش یافته اما با ۴۰۰ درصد افزایش وزن صادرات مواجه هستیم که علت آن احتساب وزن سیمان بوده، چرا که تا سال گذشته به علت صادرات سیمان از گمرکات دیگر استان‌ها، این مورد در آمار گنجانده نمی‌شد.

مدیر گمرک چهارمحال و بختیاری علت کاهش صادرات را بسته بودن اکثر مرزها عنوان و تصریح کرد: این رقم در ۲ ماهه ابتدای سال به پایین‌ترین سطح رسید و در خردادماه تقریبا به روال عادی بازگشته است.

الله‌دادی میزان واردات کالا را در ۳ ماهه ابتدای امسال از لحاظ ارزشی، ۴۹۲ هزار دلار دانست و اضافه کرد: این اقلام شامل مواد اولیه و ماشین‌آلات خط تولید بوده که وزنی بالغ بر ۱۶۶ تن داشته و از کشورهای چین، آلمان، ایتالیا و ترکیه وارد شده ست.

وی گفت: میزان صادرات سال گذشته نسبت به سال ۹۷، ۳۴ درصد کاهش ارزش دلاری و  ۳۶درصد کاهش وزنی داشته، همچنین میزان واردات سال گذشته نسبت به سال ۹۷، ۸۱ درصد کاهش ارزش دلاری و ۶۶ درصد کاهش وزنی داشته است.

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *