کشف محموله بزرگ قاچاق مبلمان توسط گمرک

سخنگوی گمرک از کشف محموله بزرگ قاچاق مبلمان توسط گمرک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گمرک ایران، روح الله لطیفی سخنگوی گمرک گفت: پنج دستگاه کامیون ترانزیتی که محموله مبلمان خارجی را با مبلمان ایرانی جابه‌جا کرده و با این روش دنبال فروش مبلمان خارجی در ایران بودند با رصد گمرک ایران و همکاری گمرک بوشهر به عنوان گمرک ورودی و گمرک لطف آباد به عنوان گمرک خروجی، کشف و ضبط شد.

سخنگوی گمرک ایران افزود: با مشکوک شدن و رصد گمرک ایران، مستندسازی محموله مبلمان چینی در هنگام بارگیری در گمرک بوشهر به عنوان گمرک ورودی و پلمپ کامیون‌های حامل کالا بدون ایجاد حساسیت در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: سپس در زمان خروج کامیون‌ها از کشور به سمت ترکمنستان نیز، کنترل محموله، پلمپ‌ها، دریچه‌ها، سیم‌های اتصال و اسناد با تصاویر ارسالی از گمرک مبدأ (بوشهر) در گمرک لطف آباد خراسان رضوی توسط کارکنان این گمرک، با هماهنگی ستاد گمرک صورت گرفت، که با بررسی‌های انجام شده مشخص شد با وجود اینکه پلمپ‌ها دست کاری نشده، اما سیم اتصالات و دریچه‌ها دچار تغییراتی شده است.

لطیفی توضیح داد: از همه مهمتر اینکه محموله مبلمان از مبدا کشور چین که می‌بایست با عبور از ایران (ترانزیت) به کشور ترکمنستان منتقل می‌شد در داخل کشور تخلیه شده و محموله مبلمان ایرانی جایگزین آن شده است، تا با این روش مبلمان خارجی را در بازار داخل به فروش برسانند.

وی افزود: متخلفین برای عبور از مسیر کنترل ایکس ری با جابجابی محموله‌ی مشابه ایرانی به سمت مقصد، قصد فریب گمرک را داشتند.

سخنگوی گمرک در پایان گفت: رانندگان و همه محموله‌های این پنج کامیون مبلمان برای تحقیقات و اقدامات بعدی، طی صورتجلسه‌ای تحویل مقام قضایی شدند.

مشاهده خبر از مهر نیوز

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *