کشف کلت جنگی از مسافر ورودی افغان از مرز دوغارون

سخنگوی گمرک گفت: در هفته گذشته یک قبضه سلاح کمری با ۳۲ فشنگ جنگی از یک مسافر افغان در مرز دوغارون کشف شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید روح الله لطیفی اظهار داشت: در هفته گذشته کارکنان سالن مسافری اداره کل گمرک دوغارون حین کنترل مسافرین ورودی به کشور از یک تبعه افغانستانی یک قبضه سلاح کلت کمری برتا به همراه دو خشاب با ۳۲ فشنگ جنگی کشف و طی هماهنگی با دادستان تحویل نیروی انتظامی شد.

وی افزود: چند روز پیش نیز کارکنان سالن مسافری این گمرک، حین کنترل کالاهای همراه مسافران ورودی از افغانستان به کشور، پس از کنترل و اسکن یک چمدان همراه تبعه افغانستانی، مقدار دو کیلو و ۸۴۲ گرم مواد مخدر از نوع «هروئین پودری» که به طرز ماهرانه‌ای در جداره چمدان جاساز شده بود کشف و ضبط کردند.

سخنگوی گمرک در خصوص کشف دیگری در غرب کشور گفت: کارکنان بخش امانات پستی گمرکات استان کردستان نیز از پاشنه یک جفت کفش، ۱۹۷ گرم مواد مخدر تریاک کشف کردند.

وی افزود: کارکنان گمرک در بخش امانات پستی فرودگاه امام (ره) موفق شدند از جداره چمدانی که بنا بود به استرالیا پست شود سه هزار و ۸۲۰ قرص مخدر «متادون» به وزن ۹۵۰ گرم کشف کردند و طی صورت جلسه‌ای تحویل مقامات ذی صلاح شد و گمرک مانع از رسیدن این محموله به ملبورن استرالیا شد.

لطیفی در خصوص کشف دیگری گفت: دو کیلو و ۶۸۹ گرم طلا و تعداد هفت دستگاه گوشی تلفن همراه آیفون ۱۳ که داخل بسته‌های چای، کره و پودر لباسشویی جاسازی شده بود توسط یگان حفاظت گمرک آستارا از یک تبعه کشور آذربایجان که از کشور دبی وارد ایران شده بود و قصد خروج از ایران به کشور آذربایجان را داشته در حین تحویل به راننده تریلر اهل کشور آذربایجان برای خروج توسط پرسنل یگان، مشکوک و پس از بازرسی دقیق کشف شد.

لطیفی افزود: گمرک به صورت روزانه مقادیر زیادی سوخت را در شرق و غرب کشور کشف می‌کند و تحویل شرکت نفت می‌دهد.

سخنگوی گمرک تاکید کرد: گمرک به عنوان مرزبانان اقتصادی، ضمن تسهیل در تجارت فرامرزی، در مبارزه با قاچاق جدی است و در چارچوب قانون قاطعانه با متخلفان برخورد خواهد کرد.

مشاهده خبر از مهر نیوز

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *