37 کشور دنیا مقصد اقلام صادراتی استان سمنان

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از صدور محصولات این استان به 37 کشور دنیا در 6 ماهه اول امسال خبر داد و گفت: در 6 ماه گذشته بیش از 116 هزار تن کالا از گمرک استان به مقصد این کشورها صادر شده است.

علی تشنه دل 19 مهرماه با اعلام این خبر اظهار کرد: ۱۲۰ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار در نیمه نخست سال ۹۹ در قالب ۱۱۶ هزار و ۸۳۹ تن کالا از استان سمنان صادر شد.

وی تصریح کرد: کالاهای صادراتی از ۷۱ شرکت تولیدی و شامل ۶۹ قلم کالا از مبدا استان سمنان صادر شده است و 37 کشور دنیا مقصد صادراتی این کالاهای تولیدی استان سمنان بودند.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به اینکه این کالاها به کشورهای عراق ، ترکیه ، ایتالیا ،هند و اکراین و..صادر شده است خاطرنشان کرد: عمده کالاهای صادراتی از استان شامل هیدرو کربن سبک ، پودر یا مایع لباسشویی، کولر آبی ، شیرینی، شکلات سفید بدون کاکائو، سیلیسیوم ، کابل زمینی و کربنات دی سدیم بوده است.

وی اضافه کرد: در نیمه نخست امسال پنج هزار و ۵۱۷ تن کالا به ارزش ۲۴ میلیون و ۳۶۲ هزار دلار از گمرک استان ترخیص شده است که عمده کالاها شامل کالاهای ماژول ، ماشین آلات نانوایی یا نان‌شیرینی‌پزی ، اجزا و قطعات ماشین‌آلات و دستگاه های برقی دارای عمل خاص ، پروپیلن ، القاء کننده‌ها و مبدل‌های برقی و… بود.

تشنه‌دل گفت: واردات 78 قلم انواع کالا از سوی ۳۲ شرکت و واحد تولیدی استان به گمرک سمنان انجام شده است و این کالاها بیشتر مواد اولیه ، ماشین آلات ، قطعات و اجزای تولیدی بوده اند.

 رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان ادامه داد: ترکیه، چین، ازبکستان، آلمان، ایتالیا، اتریش، بلژیک، و مالزی و…از مهمترین کشورهایی بودند که در نیمه نخست سال حجم بالایی واردات به گمرک استان داشتند.

 انتهای پیام

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *