7000 تن کالا در گمرک خراسان رضوی دپو شده ‌است

ناظر گمرکات خراسان‌ رضوی گفت: در حال حاضر حدود 7000 تن کالا در گمرکات استان وجود دارد که شامل پنبه، کود شیمیایی، مواد اولیه، ماشین‌آلات، ضایعات کارتن و موبایل است.

امید جهانخواه در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص علل دپو شدن این کالاها عنوان ‌کرد: حدود 5500 تن از کل آمار کالاهای دپو شده در گمرکات، به‌ تازگی وارد گمرکات استان شده‌ و صاحبان کالا منتظر تبادل اسناد مالکیت کالا هستند. همچنین حدود 1000 تن از این کالاها، با توجه به تصمیمات اخیر ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، در حال انجام تشریفات گمرکی و ترخیص بوده و حدود ۳۰۰ تن مشمول مقررات متروکه شده‌ است.

وی بیان کرد: تاکنون در خصوص ازبین رفتن و گذشتن تاریخ انقضای کالاهای اساسی و فاسدشدنی، موردی در استان گزارش نشده‌ است.

ناظر گمرکات خراسان ‌رضوی در خصوص چالش‌های ایجاد شده برای گمرکات استان با شیوع ویروس کرونا تصریح کرد: با توجه به بسته ‌شدن مرزهای کشور ترکمنستان، در سال گذشته امکان صادرات و ترانزیت کالا به کشور ترکمنستان و سایر کشورهای آسیای میانه از طریق ترکمنستان با مشکل و کندی مواجه شد.

جهانخواه افزود: با توجه به پیگیری‌های به عمل آمده از طریق تمامی سازمان‌های ذیربط، مرز ریلی از ابتدای سال جاری و کامیونی به صورت محدود در مرز سرخس فعال شده و امیدواریم در آینده نزدیک، شاهد فعالیت مرز لطف‌آباد وهمچنین عادی ‌شدن تبادلات به این کشورها باشیم.

وی بیان کرد: امیدواریم صاحبان کالا با توجه به تصمیمات اخیر ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، هرچه سریع‌تر نسبت به اظهار کالا به گمرک و ترخیص محمولات خود اقدام کنند.

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *