710 میلیون دلار کالا از گمرکات آذربایجان شرقی صادر شد

ناظر گمرکات آذربایجان شرقی از صادرات 710 میلیون دلاری گمرکات استان درسه ماهه اول سالجاری خبر داد.

لیلی اورنگی در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر اظهار کرد: طی سه ماهه نخست سالجاری در مجموع بیش از 417 هزار تن کالا به ارزش بیش از 710 میلیون دلار از گمرکات استان به خارج از کشور صادر شده است .

وی در خصوص آمار صادرات از گمرکات استان در خرداد ماه سالجاری، افزود: در این ماه شاهد صادرات بالغ بر 173 هزار تن کالا به ارزش 298 میلیون دلار از گمرکات استان بودیم که با جهشی قابل توجه از لحاظ وزنی نسبت به فروردین ماه 137 درصد و از لحاظ ارزش 126 درصد رشد داشتیم.

وی با اشاره به افزایش 59 درصدی واردات کالا در خردادماه نسبت به فروردین ماه سالجاری، متذکر شد: بیش از 26 هزارتن کالا به ارزش 64 میلیون دلار از طریق گمرکات استان وارد کشور شده است که از لحاظ وزنی نسبت به فروردین ماه 17 درصد کاهش و از لحاظ ارزشی نیز 59 درصد افزایش یافته است.

اورنگی در خصوص عمده مقاصد صادراتی از گمرکات استان در سه ماهه نخست سال 99 اضافه کرد: محصولات صادراتی به 79 کشور مختلف دنیا صادر شده  که 10 کشور مقصد صادرات کالاهای غیرنفتی در این مدت به ترتیب به کشورهای ترکیه، عراق، ارمنستان، گرجستان، آذربایجان، چین، افغانستان، ایتالیا، بلغارستان و پاکستان انجام گرفته است.

وی با اشاره به رونق واردات به ترکیه در کنار واردات به 10 کشور، تصریح کرد: 10 کشور نخست واردات کالا از طریق گمرکات استان دراین مدت به ترتیب از کشورهای ترکیه، امارات متحده عربی، آلمان، چین، گرجستان، ایتالیا، ژاپن، جمهوری کره، اتریش و اسپانیا قرار دارند.

ناظر گمرکات آذربایجان شرقی در پایان خاطرنشان کرد: درآمد وصولی گمرکات استان در طول مدت مذکور، 952 میلیارد ریال بوده که در مقایسه با مدت مشابه 21 درصد کاهش داشته است.

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *