ترخیص کالا از گمرک بندر انزلی

بهمن 29, 1398

گمرک بندر انزلی بزرگ ترین و فعال ترین گمرک شمال کشور در حاشیه جنوبی دریای خزر می باشد. این گمرک به دلیل موقعیت جغرافیایی و نزدیکی به بنادر مهم روسیه، ترکمنستان و آذربایجان از اهمیت خاصی برخوردار است. ترخیص کالا از گمرک بندر انزلی با توجه به مشخصه های این بندر و حجم بار وارد شده توسط شرکت های بازرگانی واردات و صادرات کشورهای همسایه، از اهمیت فراوانی برخوردار می باشد.

 
نیاز به ترخیص کالا از گمرک بندر انزلی را دارید؟

 

☎ تماس با 09120272703       ارسال درخواست ⬅


گمرک بندر انزلی بیش تر گمرک فله ای می باشد و بر اساس آخرین آمار به دست آمده از گمرک جمهوری اسلامی ایران در پنج ماه نخست سال ۱۳۹۵ بیش از ۱۱۵ میلیون تن واردات کالا به این گمرک صورت گرفته است که از لحاظ ارزش معادل بیش از ۷۶۰ میلیون دلار می باشد.
این حجم واردات کالا به گمرک بندر انزلی سبب شده تا در این بازه زمانی گمرک انزلی رتبه سوم (از لحاظ حجم واردات) را در میان گمرکات ایران داشته باشد. به عبارتی ۹ درصد حجم واردات و ترخیص کالا از بندر انزلی صورت گرفته است. از مزایای گمرک بندر انزلی می توان به فاصله ۳۵ کیلومتری آن تا فرودگاه بین المللی و دسترسی های زمینی به سایر استان های کشور اشاره کرد. همچنین این بندر به بزرگ ترین ذخایر نفت و گاز دریای خزر بسیار نزدیک بوده که خود امتیاز ویژه ای برای این بندر محسوب می شود.
در گمرک انزلی پس از روسیه، بیش ترین میزان واردات از امارات متحده عربی بوده است که ۱۹ درصد حجم واردات و ترخیص کالا از گمرک بندر انزلی از امارات صورت گرفته است که از لحاظ ارزش دلاری معادل ۳۵ درصد می باشد. 

ترخیص کالا از گمرک بندر انزلی

ویژگی گمرک بندر انزلی

قبل از انجام واردات از هزینه ترخیص کالا از گمرک مربوطه اطلاع پیدا کنید ،هزینه ترخیص کالا از گمرک انزلی شامل حقوق گمرکی ، عوارض و مالیات به علاوه هزینه های انبارداری، تخلیه و بارگیری می باشد.
قرار گرفتن بندر انزلی در محدوده منطقه آزاد تسهیلاتی را به وارد کنندگان  ارائه می دهد.بعد از بندر امام خمینی و شهید رجایی بندر انزلی بزرگترین بندراز لحاظ تخلیه و برگیری است.گمرک بندر انزلی از معافیت مالیاتی 20 ساله برخوردار است.
گمرک بندر انزلی دارای  مزیت‌های منطقه آزاد همچون معافیت‌های مالیاتی، معافیت های گمرکی، ارزش افزوده
بندر انزلی به خاطر قرار گرفتن در کریدور شمال ـ جنوب از موقعیت استثنایی حمل و نقل و ترانزیت برخوردار است.
گمرک بندر انزلی فعالترین گمرک بندری شمال کشور است  و بیشترین حجم تجارت با کشور روسیه دارد. 

ترخیص کالا از گمرک بندر انزلی

چه کالاهایی بیشتر از گمرک بندر انزلی مبادله می شود

  • واردات محصولات نباتی 
  • مواد معدنی و سیمان
  • محصولات صنایع غذایی و محصولات صنایع پلاستیک و صادرات آهن آلات
  • چوب و تخته
  • محصولات شیمیایی و ماشین آلات صنعتی

سوالات متداول

هزینه ترخیص کالا از گمرک انزلی شامل چه چیزهایی می باشد؟

عوارض و مالیات به علاوه هزینه های انبارداری، تخلیه و بارگیری

چه زمانی معافیت منطقه آزاد شامل کالای ورودی نمی شود؟

زمانی که کالا به صورت بدون توقف از مبداء به مقصد حمل نشود و در بندری غیر از بندر مقصد توقف داشته باشد، کالای ورودی مشمول استفاده از معافیت منطقه آزاد نمی گردد

منطقه آزاد تجاری چگونه منطقه ای است ؟

منطقه تجاری‌ آزاد، قلمرو معینی‌ است‌ که‌ غالباً در داخل‌ یا مجاورت‌ یک‌ بندر واقع‌ گردیده‌ و در آن‌، تجارت‌ آزاد با سایر مناطق‌ جهان‌ مجاز شناخته‌ شده‌ است‌. کالاها را می‌توان‌ بدون‌ پرداخت‌ حقوق‌ و عوارض‌ گمرکی‌، از این‌ منطقه‌ خارج‌ یا به‌ آن‌ وارد نمود .

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *