ترخیص غلات و حبوبات از گمرک

ارائه خدمات ترخیص غلات و حبوبات از گمرک توسط گروه بازرگانی آی ترخیص، ترخیص کار رسمی گمرک.ترخیص غلات و حبوبات از گمرک پروسه کامل و جامعی دارد.
بی شک یکی از فعالیت های مورد اشاره در بحث واردات به وارد کردن انواع حبوبات از قبیل گندم، جو، تخم کتان، ماش و ارزن مربوط می شود. از سوی دیگر انواع حبوبات از قبیل عدس، لوبیا، نخود، لپه و سایر موارد در این راستا قرار می گیرند. 
گفتنی است  واردات غلات و حبوبات در نوع خود بسیار سود آور قلمداد می شود.
گروه بازرگانی آی ترخیص ارائه دهنده مشاوره جهت برآورد کلیه هزینه های گمرکی و حمل و نقل ، اجاره دهنده کارت بازرگانی خود ، انجام امور مربوط به ارز مبادله ای و اعتبارات اسنادی، اخذ گواهی های لازم جهت ترخیص غلات و حبوبات و هماهنگی بازرسی ، ثبت سفارش و ارائه راهکار مناسب برای تنظیم اسناد جهت کاهش هزینه های ترخیص غلات و حبوبات، با ارائه راهکارهای تخصصی ضمن اینکه کارگزار رسمی گمرک است در خدمت رسانی آماده است.

ترخیص غلات و حبوبات از گمرک

واردات حبوبات و غلات و کد تعرفه ها

آن دسته از حبوباتی که توسط گروه بازرگانی آی ترخیص صورت می گیرد شامل: لوبیا ، عدس ، لپه ، نخود ، گندم ، لوبی قرمز و … می باشد.
واردات غلات نیز توسط ترخیص کار های مجرب و توانای ما صورت میگیرد. تسلط بسیار بالای آن ها بر قوانین و مقررات این امر را حاصل نموده است که تمامی این خدمات در حداقل زمان و با کمترین هزینه برای شما صورت گیرد. واردات غلات که توسط گروه بازرگانی آی ترخیص صورت می گیرد شامل : ارزن ، گاودانه ، تخم کتان ، بدرک و … می باشد.
برای شروع واردات غلات و حبوبات نیاز است در ابتدا طبق قوانین و مقررات ایران ثبت سفارش صورت بگیرد. در مرحله بعد که فرآیند خرید از فروشنده خارجی صورت می گیرد، نیاز است برای وارد کردن غلات و حبوبات خریداری شده به داخل کشور تمامی بار به گمرک کشور مبدأ انتقال داده شود. از همین رو توصیه می شود گمرکی را به منظور ترخیص انتخاب کنید که نزدیک ترین فاصله را با ایران داشته باشد. با انجام این کار هزینه های مصرفی شما به حداقل ممکن می رسد و نیازی نیست شما هزینه های سر سام آور کرایه بار را متحمل شوید.
حبوباتی همچون لپه ، ماش ، لوبیا در ردیف ۰۷۱۳ قرار می گیرند. در صورتی که این حبوبات ایرانی باشند حقوق و عوارض ندارند.
ذرت جزو غلات به حساب می آید که در ردییف ۱۰۰۵۹۰۱۰ است. در صورتی که ذرت یخ زده باشد ۰۷۱۰۴۰ ردیف کالایی آن می شود.
کد تعرفه گندم دامی 10011910 و حقوق ورودی 4% و مالیات بر ارزش افزوده ندارد.
جو در ردیف تعرفه 10039000 و حقوق ورودی آن 8% است باز هم میزان حقوق ورودی  بستگی به سال ترخیص دارد.
کد تعرفه گمرکی نخود رسمی
کد تعرفه گمرکی نخود رسمی 07132090 می باشد با احتساب 5% حقوق ورودی -9% معافیتی مالیاتی دارد – ارز مبادله ای اختصاص می یابد.
مجوز بهداشت – جهاد – قرنطینه – و بعضا سازمان محیط زیست
نیاز به مراجعه به سازمان ملی استاندارد ، سازمان حفظ نباتات – سازمان محیط زیست می باشد.
ارزش گمرکی نخود رسمی از هند 5650 in می باشد.
تعرفه گمرکی ترخیص عدس
تعرفه گمرکی عدس  07134000 می باشد. با حقوق ورودی 5% – معاف از 9% مالیات – ارز مبادله ای برایتان می گیریم.
مجوزهای لازم بهداشت – جهاد کشاورزی – قرنطینه نباتی – محیط زیست
و باید به سازمانهای ملی استاندارد – حفظ نباتات – محیط زیست مراجعه نمایید .
عدس قرمز از کانادا هر تن 1200 دلار،از دیگر کشورها 1100 دلار

ترخیص غلات و حبوبات از گمرک

ترخیص بار غلات و حبوبات از گمرک ایران

پس از وارد شدن غلات و حبوبات خریداری شده به داخل گمرک کشور باید خریدار عملیات ترخیص بار را به انجام برساند. بی شک اگر کار ترخیص بار غلات و حبوبات به یک شخص کار بلد و مورد اعتماد سپرده شود این فرآیند سرعت بیشتری خواهد گرفت. یکی از دلایل اصلی خرید از کشورهای دیگر و امر واردات به داخل کشور بهره وری از سود منصفانه است. اگر غلات و حبوبات خریداری شده شما مدت زمان زیادی را در انبارهای گمرک به سر ببرد، هزینه انبارداری نیز به سایر گزینه های مصرفی افزوده می شود. از همین رو با سپردن کار ترخیص به یک فرد امین شما به راحتی می توانید در کمترین زمان ممکن بار خود را تحویل بگیرید. سرعت بخشیدن به فرآیند ترخیص کالا سبب می شود تأثیر مستقیم کم شدن هزینه های مصرفی را در قیمت فروش غلات و حبوبات خود مشاهده کنید. بالا رفتن سود تجاری شما رابطه مستقیم با جذب مشتری خواهد داشت و قیمت منصفانه و پایین نشانه، موفقیت شما در این زمینه است. این زنجیره از لحظه خرید تا زمان ترخیص به صورت پیوسته ادامه خواهد یافت؛ یعنی هرچه هزینه های مرتبط با خرید غلات و حبوبات کمتر باشد بار با قیمت پایین تری عرضه می شود.

ترخیص غلات و حبوبات از گمرک

 مدارک و رویه های لازم برای اجرایی شدن ترخیص بار غلات و حبوبات

پس از وارد شدن غلات و حبوبات خریداری شده نیاز است با ارائه مدارک لازم هویت شخص و بار خریداری شده مشخص شود. از همین رو به منظور تشخیص نیاز است صاحب بار مدارک خود را ارائه کند. مدارک به دو دسته مدارک شخصی مرتبط با شناسایی خریدار و مدارک مربوط به غلات و حبوبات تقسیم می گردد. مدارک مورد نیاز شامل ترخیصیه تسویه با فروشنده، گواهی مبدأ کشور تولید کننده بار خریداری شده، پیش فاکتور اطلاعات فروشنده غلات و حبوبات و قیمت نهایی، ثبت سفارش و تائیدیه وزارت بازرگانی، گواهی بازرسی، بارنامه ای است که اطلاعات مرتبط با غلات و حبوبات را نشان می دهد. با توجه به مدارک فوق اگر نیاز است ترخیص بار توسط ترخیص کار صورت بگیرد، باید پروانه حق العمل کاری و وکالت ‌نامه وی نیز ارائه شود.
مرحله ی نهایی وارد کردن بار به داخل کشور
پس از ارائه مدارک فوق نیاز است وارد کننده غلات و حبوبات دو فرم مجزا را تنظیم کرده و ارائه دهد. فرم اول که فرم شماره 111 نام دارد مربوط به مشخصات واردکننده و محصول خریداری شده است. فرم دوم با نام فرم 121 خود به دو قسمت A,B تقسیم می شود. فرم A مربوط به واردات یک نوع کالا است و فرم B در صورت ارائه چندین نوع کالای وارداتی تنظیم و تحویل داده می شود. کارشناسان در مسیر سبز به صورت کلی، در مسیر زرد به صورت جزئی و اگر نیاز به پیگیری از مسیر قرمز باشد، به صورت جامع از اولین مرحله مدارک را مورد بررسی قرار می دهند. در نهایت پس از بررسی ها و بازرسی های لازم اظهارنامه واردات غلات و حبوبات با مهر و موم کردن مدارک و پرداخت حقوق گمرکی کار به پایان می رسد. لازم است خاطر نشان کرد تعرفه و حقوق گمرکی واردات غلات و حبوبات بسته به نوع بار وارد شده متغیر است.

سوالات متداول

کد تعرفه گندم دامی چند می باشد؟

کد تعرفه گندم دامی 10011910 و حقوق ورودی 4% و مالیات بر ارزش افزوده ندارد.

مدارک لازم جهت ترخیص غلات و حبوبات چه چیزهایی می باشد؟

مدارک شناسایی واردکننده
کارت بازرگانی وارد کننده
ترخیصیه که نشان میدهد واردکننده کلیه حقوق فروشنده خارجی را تمام و کمال پرداخت کرده است.
گواهی مبدا که شامل اطلاعات کشور تولید کننده غلات و حبوبات میباشد.
پیش فاکتور که شامل اطلاعات فروشنده میباشد.
ثبت سفارش که نشاندهنده ی این است که از لحاظ قوانین وزارت بازرگانی واردات محصول مورد نظر موردی ندارد.
گواهی بازرسی
و بارنامه که شامل برخی از اطلاعات محصول وارد شده میباشد.

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *