ترخیص پلی اورتان از گمرک

اردیبهشت 13, 1399

پلی اوره تان یک ماده شیمیایی و یک پلیمر است که برای اولین بار در آلمان در سال ۱۹۳۷ توسط اوتو بایر به وجود آمد. این ماده از پیوند واحد های آلی با پیوندهای اورهان به وجود می آید. پلیمرهای پلی اورتان یا پلی یورتان ها اغلب در اثر واکنش دی – یا پلی – ایزوسیانات ها با پلی ال شکل می گیرند.پلی اورتانها به دسته‌ای از مواد شیمیایی اطلاق می‌شود که از واکنش پلی ال‌ها و ایزوسیانات‌ها به‌عنوان مواد اصلی تشکیل دهنده ساخته می‌شوند.پلی اورتانها به شکلهای مختلف از جمله فومهای نرم، فومهای سخت؛ الاستومرها، ترموپلاستیک الاستومرها، رزین، رنگ، پوشش، چسب، انواع جلادهنده و… در دنیا کاربرد دارند. یکی از کاربردهای پلی اورتان ها، استفاده به عنوان پوشش لوله‌های مدفون در خاک با هدف حفاظت در برابر خوردگی می باشد. شرکت گروه بازرگانی آی ترخیص با تجربه فراوانی که در زمینه ترخیص کالا از گمرک دارد و با دارا بودن از ترخیص کار های مجربی که در اختیار دارد می تواند تمامی مراحل ترخیص کالا را برای شما انجام دهد و به ارائه خدمات ترخیص کالا بپردازد.

 
نیاز به ترخیص پلی اورتان از گمرک را دارید؟

 

☎ تماس با 66524826 – 021       ارسال درخواست ⬅


پلی اورتان ها در مقابل حرارت بسیار مقاوم بوده و ذوب نمی شوند، همچنین در برابر ضربه و ترک خوردگی نیز از مقاومت بالایی برخوردارند. این پلیمر به دلیل خواص عالی که دارد کارایی بسیار بالایی در تولیدات صنایع پوشش دهی داشته به صورتی که در سال ۲۰۰۷ مصرف جهانی پلی اورتان خام بیش از ۱۲ میلیون تن بوده است و دارای رشد سالانه پنج درصدی می باشد و پیش بینی می شود که در آمد سالانه بازار جهانی از پلی اورتان تا سال ۲۰۲۰ تقریبا ۸۰ میلیارد دلار افزایش یابد.
همان طور که آگاهید این پلیمر در مرزهای گمرکی گوناگون کشور اظهار و از آن جا ترخیص می شود. در سال ۱۳۹۵ ترخیص پلی اورتان از ۲۱ گمرک کشور انجام گرفته است که بیشترین مقدار ترخیص پلیمر پلی یورتان متعلق به ترخیص از گمرک بندر عباس (ترخیص کالا از گمرک شهید رجایی) می باشد به شکلی که ۷۹ درصد سهم وزنی و ۸۲ درصد سهم ارزش دلاری ترخیص پلی اورتان را در این دوره ۱۲ ماهه منتهی به اسفند دارا بوده است.
پس از گمرک بندر عباس ترخیص پلی اورتان از گمرک تهران ( گمرک شهریار ) با سهم وزنی ۱۳ درصد و سهم ارزشی ۱۰ درصد بیشترین مقدار ترخیص پلی یورتان در بین این ۲۱ گمرک در این دوره بود است. همینطور گمرک سهلان با سهم وزنی و سهم ارزشی چهار درصد دومین گمرک فعال در این حوزه می باشد. سهم وزنی و سهم ارزشی گمرک جلفا نیز در مورد ترخیص پلی اورتان از گمرک دو درصد بوده و الباقی پلی اورتان های وارداتی در دیگر گمرک های کشور اظهار و توسط ترخیص کار آی ترخیص و به صاحبان آنها تحویل داده می شوند.

ترخیص پلی اورتان از گمرک

واردات پلی اورتان،ایزوسیانات،پلی ال 

واردات پلی اورتان به ایران در سال ۱۳۹۵ بر اساس آمار رسمی گمرک  ( به تنهایی و جدای از ترخیص پلی ال ها و ترخیص ایزوسیانات ها ) بیش از هفت هزار تن بوده است البته این میزان به جز واردات ایزوسیانات ها و پلی ال ها که از نظر ارزش دلاری چیزی معادل بیش از ۱۳۷ میلیون دلار می باشد است. حقوق ورودی واردات پلی اورتان پنج درصد بوده و واردات آن از جمهوری عربی سوریه دارای تعرفه ترجیحی می باشد. کد تعرفه گمرکی واردات پلی یورتان در گمرک ۳۹۰۹۵۰ ( هزینه ترخیص کالا از گمرک ) بوده و در بخش هفتم کتاب مقررات صادرات و واردات و ترخیص قرار گرفته است.
در سال ۱۳۹۵ واردات پلی اورتان از ۲۷ کشور مختلف در سراسر جهان صورت گرفته است در میان این ۲۷ کشور بیش ترین میزان واردات پلی اورتان از طریق خرید از کره جنوبی بوده است. به صورتی که ۳۷ درصد سهم وزنی و ۳۵ درصد سهم ارزش دلاری واردات پلی اورتان را به خود تعلق داده است. خرید از چین : پس از کره واردات پلی اورتان از چین و ترخیص کالا از چین با سهم وزنی ۲۷ درصد و سهم ارزشی ۲۴ درصد در رتبه دوم قرار دارد و واردات پلی اورتان از ترکیه با سهم وزنی ۱۲ درصد و سهم ارزشی ۱۴ درصد در رتبه سوم واردات پلی یورتان قرار دارد. واردات پلی یورتان از سنگاپور،  واردات پلی اورتان از ایتالیا و واردات از امارات متحده عربی نیز یه ترتیب دارای سهم ارزشی هشت، هفت و پنج درصد می باشند و مابقی خرید و واردات از سایر کشورها صورت گرفته است.

ترخیص پلی اورتان از گمرک

تعرفه گمرکی جهت ترخیص پلی اورتان

  • تعرفه گمرکی پلی اورتان ۳۹۰۹۵۰۰۰ و با ماخذ ۵درصد و بدون نیاز به هیچگونه مجوز خاص با تعیین ماهیت استاندارد

سوالات متداول

بیش ترین میزان واردات پلی اورتان از طریق خرید از کدام کشور بوده است؟

کره جنوبی

بیشترین مقدار ترخیص پلیمر پلی یورتان متعلق به ترخیص از کدام گمرک می باشد؟

گمرک شهید رجایی

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *